(interpretuje: Internet Explorer 8.0, Opera, Chrome i częściowo Firefox)
@page { marginesy }
@page :first { marginesy }
@page :right { marginesy }
@page :left { marginesy }
W deklaracjach kontekstu strony nie wolno używać jednostek "em" (wysokość czcionki) ani "ex" (wysokość małej litery), ponieważ nie istnieje w nim pojęcie czcionki.
Kontekst strony definiuje wygląd samej strony - np. arkusza papieru na wydruku - a nie jej zawartości. CSS 2 pozwala ustalić w ten sposób jedynie marginesy. Różnica pomiędzy marginesami w kontekście strony, a tradycyjnymi marginesami jest taka, że nawet jeśli standardowe marginesy zostaną wyzerowane, wydruk nadal może je posiadać. Normalnie aby zmienić rozmiar marginesów na wydruku, użytkownik musi przestawić je ręcznie w swojej przeglądarce - najczęściej w menu: Drukuj / Ustawienia strony. Możemy jednak już w CSS wskazać, aby również na wydruku marginesy wynosiły zero. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że większość typowych drukarek nie pozwala zadrukować całej powierzchni papieru, więc jakieś minimalne marginesy zawsze pozostaną - jak duże zależy od konkretnego modelu drukarki.
Definiując marginesy w kontekście strony koniecznie trzeba pamiętać, że widoczny obszar pierwszej strony ustala początkowy blok obejmujący dokumentu. W praktyce oznacza to, że kolejne strony nie powinny mieć większego marginesu niż pierwsza, ponieważ wtedy ich zawartość może zostać przycięta!