Przejdź do treści

Ramki

Znacznik NOFRAMES

<frameset>
	(...)
	<noframes>
	<body>
		Treść alternatywna
	</body>
	</noframes>
</frameset>

Między znacznikami <noframes> oraz </noframes> umieszcza się polecenia, które mają zostać wykonane w przypadku, gdy przeglądarka internetowa użytkownika nie akceptuje ramek. Może to być np. podanie odsyłacza do strony alternatywnej (bez ramek) albo spis treści z odnośnikami do wszystkich stron serwisu. Nie zalecam umieszczania tutaj tekstu typu: Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek! Czy nie lepiej zamiast tego wstawić po prostu np. odnośnik do "ramkowego" spisu treści, który i tak już wcześniej wykonaliśmy? Co prawda strona nie będzie się wtedy prezentowała tak jak w ramkach, ale przynajmniej będzie dostępna dla wszystkich.

Staraj się zawsze umieszczać znacznik <noframes>...</noframes> na stronie startowej ramek. Jeśli tego nie zrobisz, użytkownicy dysponujący starszymi przeglądarkami, nie będą mogli dostać się na Twoją stronę!

Znacznik <noframes>...</noframes> musi być umieszczony wewnątrz <frameset>...</frameset>. Ponadto w języku XHTML wewnątrz <noframes>...</noframes> muszą się znajdować znaczniki <body>...</body>. W języku HTML nie jest to konieczne.

Oczywiście znaczniki <body>...</body> w żadnym wypadku nie mogą obejmować znaczników tworzących strukturę ramek (<frameset>...</frameset>, <frame />)! W takim przypadku ramki najprawdopodobniej w ogóle nie zostałyby wyświetlone.

Zobacz także

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy