Tworzenie stron WWW

Kurs HTML - darmowe szkolenie: tworzenie stron internetowych

Nowe działy na forum
Forum
2022-01-08 19:34:31
Wczoraj na forum pojawiły się nowe działy:
  • TypeScript - Nadzbiór języka JavaScript ze statycznym typowaniem.
  • Node.js - JavaScript po stronie serwera, w tym: npm, Grunt, gulp.js i webpack.
  • Python - Popularny język skryptowy, w tym framework Django.
  • Java - Język programowania działający na wielu urządzeniach, w tym framework Spring.
  • C/C++ - Prawdopodobnie najbardziej znany kompilowany język programowania.
  • C# - Wieloplatformowy język programowania, w tym .NET Framework.
Zachęcamy do aktywności - w nowych działach w tej chwili znacznie łatwiej zdobyć poziom eksperta ;-)
kurshtml

Komentarze
Odznaki - udział w konkursie
Forum
2013-01-11 01:26:12
Na forumweb.pl została wprowadzona nowa odznaka - za 3-krotny udział w konkursie. Wystartuj co najmniej 3 razy w konkursie. Jeśli Twoje zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymasz odznakę bez względu na zajęte miejsce. Zachęcamy do zgłoszeń, zwłaszcza że niedawno zostały ufundowane zupełnie nowe, atrakcyjne dla każdego webmastera nagrody.
kurshtml

Komentarze
Odznaki
Forum
2013-01-05 14:43:27
Właśnie został wprowadzony na forum system specjalnych odznak. Odznaki - w przeciwieństwie do rang - są nadawane w pełni automatycznie po spełnieniu przez użytkownika określonych kryteriów. Poza tym można posiadać kilka odznak jednocześnie. Informacja o odznakach, posiadanych przez użytkownika, wyświetla się w jego profilu. Ponadto przy każdym poście widnieje wartość, podająca ile odznak zdobył użytkownik - np. "Odznaki: 50%". System odznak ma premiować aktywnych użytkowników, którzy w mądry sposób przyczyniają się do rozwoju naszego forum. Na starcie wszystkim użytkownikom zostały nadane już odznaki, na które do tej pory zapracowali - zachęcam do sprawdzenia w swoim profilu.
kurshtml

Komentarze
Nowe funkcje
Forum
2013-01-02 17:14:06
Ostatnio na forum zostało wprowadzonych kilka nowych funkcji:

Pod wszystkimi ankietami na forum wyświetla się data, kiedy głosowanie się ma zakończyć. Możliwe opcje: "Czas trwania : Nie można już głosować w tej ankiecie", "Czas trwania : Nieograniczony", "Czas trwania : 01.12.2012 09:00" (przykładowo).

Na wysyłanie nowych prywatnych wiadomości została założona blokada anty-floodowa na 120 sekund, a przy odpowiadaniu - 45 sekund (poprzednio w obu przypadkach było tylko 15 sekund). Powinno to ograniczyć spam wysyłany czasem na PW.

Aby podpis lub/i strona WWW użytkownika były widoczne publicznie, wystarczy teraz napisać nie 50, lecz tylko 30 postów. Trzeba to zrobić jednak na określonych forach. Spammerzy SEO zwykle nie wypowiadają się w tych działach, co powinno jeszcze skuteczniej ich zatrzymać, jednocześnie ułatwiając uczciwym użytkownikom uzyskanie publicznie widocznego podpisu lub/i linku do swojej strony internetowej.

Został dodany specjalny nowy tryb sortowania postów w obrębie tematu - "Najpierw Pomocne". Jest on dostępny do wyboru jak wcześniej na dole strony z widokiem tematu. Ponadto wszystkie tryby sortowania do wyboru zostały dodane również na początku strony tematu, co zapewni łatwiejszy do nich dostęp - za pomocą tylko jednego klika. Nowa metoda sortowania "Najpierw Pomocne" zmienia kolejność postów w temacie na niechronologiczną, w której na początku są wyświetlane posty, uznane przez jak największą liczbę osób za wartościowe. Tryb ten może się okazać niezwykle przydatny, jeśli chcemy szybko znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu, bez wczytywania się w cały wątek tematu.
kurshtml

Komentarze
Wspomniano o tobie w temacie...
Forum
2012-11-23 16:39:31
Do licznika na forum został dodany nowy typ powiadomienia: "Wspomniano o tobie w temacie: ...". Jest ono wyświetlane, kiedy inny użytkownik (dotyczy również osób niezalogowanych) wstawi naszego nicka w swoim poście. Dostaniemy wtedy powiadomienie, nawet jeśli sami wcześniej nie napisaliśmy żadnego postu w tym temacie.
kurshtml

Komentarze
Posty użytkowników, z którymi najczęściej dyskutujesz
Forum
2012-11-19 00:14:39
Chyba większość stałych użytkowników forum poznało tutaj osoby, z którymi szczególnie chętnie dyskutuje. Dotychczas mogliśmy jedynie dostawać powiadomienia o każdym ich nowym poście - funkcja "Obserwuj" w profilu danego użytkownika. Nie było jednak możliwości automatycznego sugerowania użytkowników, których postami moglibyśmy być szczególnie zainteresowani. Poza tym ciągłe powiadomienia o postach obserwowanych użytkowników mogły być czasem irytujące, jeśli było ich zbyt dużo.

Teraz na dole strony głównej forum, dla zalogowanych użytkowników, została wprowadzona nowa funkcja - lista ostatnich postów użytkowników, z którymi najczęściej dyskutowaliśmy (pisaliśmy w tych samych tematach, co oni) w ciągu ostatniego miesiąca. Lista doładowuje się automatycznie przy przewijaniu strony. Nie musimy się już zastanawiać, posty których użytkowników są dla nas ważne i nie będziemy atakowani ciągłymi powiadomieniami. Ponieważ lista ta znajduje się na samym dole strony, nie powinna być przeszkodą dla osób, które nie będą jej używać, ale za to bardzo przyzwyczaiły się do standardowego wyglądu strony głównej forum.
kurshtml

Komentarze
Nowy dział - Komputery
Forum
2012-07-11 23:00:09
Na www.forumweb.pl został wprowadzony nowy dział, w którym można prowadzić dyskusje oraz zasięgnąć porady związanej ze sprzętem i oprogramowaniem komputerowym. Windows, Linux, Mac, programowanie, sieć, software, hardware.
kurshtml

Komentarze
Zmieniony wygląd forum
Forum
2012-05-20 22:21:30
Wygląd forumweb.pl został unowocześniony. Użytkownicy przeglądarek takich jak: Firefox, Chrome, Safari, Opera zobaczą teraz zaokrąglone narożniki bloków z cieniowanymi krawędziami. Wszystkie nagłówki zostały bardziej wyróżnione wizualnie poprzez dodanie do tekstu efektu rowka. Odświeżony został również wygląd wszystkich przycisków i pól tekstowych formularzy.

Oprócz tego na stronie głównej oraz w poszczególnych działach forum zostały dodane grafiki emblematów autorów. Dzięki temu jednym rzutem oka można sprawdzić, czy w wybranym temacie pisał ostatnio użytkownik, z którym szczególnie często lubimy dyskutować na forum.
kurshtml

Komentarze
Kanały RSS
Forum
2012-04-13 19:52:09
Na stronie głównej forum, w każdym z działów, a także w poszczególnych tematach zostały udostępnione ikonki kanałów informacyjnych RSS. Dzięki nim jednym kliknięciem można włączyć obserwowanie postów z obszaru forum, którym jesteśmy zainteresowani. Opcja ta może być przydatna zwłaszcza dla osób, które nie chcą się rejestrować na forum, ale chciałyby śledzić pojawiające się odpowiedzi w temacie, który założyły.
kurshtml

Komentarze
Powiadomienia na forum
Forum
2012-03-12 21:26:53
Dzięki propozycji Comandeera, udało się wprowadzić na forum dodatkowe oznaczenie powiadomień w postaci licznika wyświetlanego bezpośrednio na ikonie forum. Pozwoli to przypiąć kartę z forum - w przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Chrome - i kontynuować surfowanie, a w międzyczasie obserwować nowe powiadomienia z forum.

Drugą funkcją, jaka została dodana do powiadomień, jest informowanie, że ktoś przyznał nam punkt pomocy za post, który napisaliśmy. Teraz naprawdę warto pomagać :-)
kurshtml

Komentarze