Tworzenie stron WWW

Kurs HTML - darmowe szkolenie: tworzenie stron internetowych

HTML5 / Wyszukiwarka <search>
HTML
2024-05-30 13:26:18
Nowy element HTML5 pozwalający wskazać na stronie formularz wyszukiwania lub filtrowania danych.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Test przeglądarki
Generatory
2024-04-07 12:11:44
W nowej wersji generatora "Test przeglądarki" pojawiła się dodatkowa sekcja: Media. Znajdują się w niej informacje o wspieranych przez przeglądarkę formatach i kodekach audio/wideo. Informacje te mogą okazać się przydatne, jeśli chcesz osadzić na swojej stronie tego typu materiały, ale wolisz mieć nad nimi większą kontrolę niż w przypadku umieszczenia np. na Youtube. Przed przygotowaniem materiału do publikacji na stronie warto sprawdzić na kilku urządzeniach (np. komputer i smartfon), jakie formaty są wspierane przez popularne przeglądarki. W przeciwnym razie może się okazać, że użytkownicy nie będą w stanie otworzyć takiego pliku.

Innym ważnym elementem tego generatora jest wykrywanie wsparcia dla architektury 32/64 bitowej. Jeżeli generator wskazuje nazwę systemu operacyjnego "Windows", w sekcji "Urządzenie" wyświetla się 64 bity, natomiast w sekcji "Przeglądarka" widnieje 32-bit, oznacza to, że Twoja przeglądarka internetowa może nie działać optymalnie. Poszukaj pliku instalacyjnego odpowiedniego dla architektury 64-bit, a może się okazać, że nagle program zacznie działać płynniej. Uwaga: aby nie utracić zgromadzonych danych (np. zakładek), przed odinstalowaniem dotychczasowej 32-bitowej wersji programu upewnij się, że masz włączoną synchronizację danych albo ręcznie wyeksportuj wybrane dane, aby później zaimportować je w nowej, 64-bitowej wersji przeglądarki, po jej zainstalowaniu.
Sławomir Kokłowski


Test przeglądarki
Generatory
2024-03-27 09:00:14
Teraz, dzięki naszemu narzędziu, możesz jeszcze dokładniej sprawdzić, jak Twoja przeglądarka, system operacyjny i urządzenie są skonfigurowane:
  • Przeglądarka: poznaj nazwę, markę, wersję, język, wsparcie ciasteczek i plików PDF.
  • System operacyjny: sprawdź nazwę i wersję Twojego systemu operacyjnego.
  • Urządzenie: dowiedz się więcej o swoim urządzeniu mobilnym bądź tradycyjnym, pamięci RAM, liczbie rdzeni procesora, architekturze sprzętowej, liczbie bitów i dostępnych funkcjach multimedialnych (mikrofon, kamera, dźwięk).
  • Ekran: sprawdź rozdzielczość, głębię kolorów, orientację ekranu, punkty dotykowe i obsługę multiscreen.
  • Połączenie: zobacz, czy jesteś online, jak szybko działa Twoje połączenie oraz informacje o czasie ping.
  • Bateria: poznaj aktualny poziom naładowania baterii oraz czas do pełnego naładowania/rozładowania.
Sławomir Kokłowski


Generator wykazów HTML
Generatory
2024-03-24 21:59:20
Sprawdź, jak łatwo zbudować profesjonalny wykaz lub numerację z listą punktów i podpunktów.
Sławomir Kokłowski


Generator obramowania CSS
Generatory
2024-03-17 22:14:18
W kilka minut stwórz tekst ujęty w estetyczną ramkę z tłem, obramowaniem, zaokrąglonymi narożnikami, a nawet efektownie wyglądającym cieniem.
Sławomir Kokłowski


Generator tabel HTML
Generatory
2024-03-11 21:56:54
Tworzenie tabel, zwłaszcza zawierających połączone komórki, to jeden z najtrudniejszych elementów języka HTML. Nie musisz się dłużej męczyć. Dzięki specjalnemu generatorowi w kilka minut skonfigurujesz dowolny, nawet najbardziej skomplikowany układ wierszy i kolumn, a także zdefiniujesz estetyczny wygląd poprawiający prezentację treści.
Sławomir Kokłowski


Odsyłacze / Blokada indeksowania odsyłaczy
HTML
2023-12-17 12:04:32
Nowy materiał dotyczący atrybutu rel="nofollow". Ta zmiana pozwala na skuteczne zarządzanie odsyłaczami, wpływając jednocześnie na aspekty bezpieczeństwa, reputacji oraz optymalizacji SEO. W ramach aktualizacji omówimy różne przypadki, w których zastosowanie atrybutu rel="nofollow" może mieć kluczowe znaczenie dla naszego serwisu - takie jak: linkowanie do stron z odpowiednimi treściami, ochrona marki, konkurencyjne witryny czy unikanie nieuczciwych praktyk SEO.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Generator pól formularza
Generatory
2023-12-09 19:12:53
Przy tworzeniu formularza HTML możesz skorzystać ze specjalnego generatora dostępnego w Kursie HTML i CSS. Dzięki niemu w kilka minut skonfigurujesz własne, dopasowane do Twoich wymagań pola formularza. Teraz obsługiwane są wszystkie typy pól HTML5 oraz bardziej zaawansowane możliwości określania wyglądu przy pomocy CSS3.
Sławomir Kokłowski


Nagłówek i treść / Dokumenty prawne
HTML
2023-11-26 16:27:01
W jaki sposób wskazać licencję odnoszącą się do aktualnej strony? Jak oznaczyć prawa autorskie zdjęć umieszczonych w dokumencie? Gdzie podawać dokument opisujący przetwarzanie danych osobowych (RODO, GDPR)? Jak wskazać regulamin serwisu?
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Pytania i odpowiedzi
CSS
2023-09-08 13:21:28
Dzisiaj ostatnie trzy rozdziały z kategorii CSS - Kursory, Układ wielokolumnowy i Układ elastyczny - zyskały sekcje z najczęściej zadawanymi pytaniami wraz ze zwięzłymi odpowiedziami oraz często od razu gotowym do użycia przykładowym kodem CSS. Pytania te zostały opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład czy wiesz: Tym samym cały Kurs HTML i CSS został już zaopatrzony w pomocne pytania i gotowe odpowiedzi. Aby zobaczyć wykaz wszystkich rozdziałów z pytaniami w całym kursie, odwiedź stronę: https://www.kurshtml.edu.pl/temat.php?q=pytania
Sławomir Kokłowski