Tworzenie stron WWW

Kurs HTML - darmowe szkolenie: tworzenie stron internetowych

Czy mogę używać..
JS
2014-01-17 01:34:03
Uzupełniona tabela kompatybilności przeglądarek o nowe funkcje, które pojawiły się w wersji 5.1 specyfikacji ECMAScript. Choć z przedstawionej tabeli wynika, że każda przeglądarka wspiera wszystkie nowe funkcje, jednak polecam kliknąć w link przy nazwie funkcji, aby przekonać się, od której wersji przeglądarek dana właściwość jest wspierana.

Niestety Internet Explorer 8 obsługuje w pełni tylko dwie funkcje, które pojawiły się jako nowe w ECMAScript: JSON.parse i JSON.stringify. Na szczęście ECMAScript 5.1 składa się w większości z funkcji dostępnych już w wersji 3 tej specyfikacji, która jest wspierana nawet przez bardzo stare wersje Internet Explorera, więc w większości przypadków nie należy się obawiać stosowania opisanych w Kursie JavaScript funkcji.
Sławomir Kokłowski


Kurs JavaScript (część 4)
JS
2014-01-08 23:04:45
Dokończenie opisu funkcji ECMAScript 5.1. Nowe rozdziały:
Sławomir Kokłowski


Kurs JavaScript (część 3)
JS
2014-01-03 17:50:38
Opis wszystkich funkcji matematycznych, wchodzących w skład specyfikacji ECMAScript 5.1.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Kurs JavaScript (część 2)
JS
2013-12-29 20:52:48
Kolejna część kursu języka ECMAScript. Nowe rozdziały:
Sławomir Kokłowski


Kurs JavaScript (tak, to prawda!)
JS
2013-12-28 00:21:19
Właśnie została opublikowana pierwsza część długo wyczekiwanego kursu języka JavaScript. Póki co ma on raczej formę leksykonu niż pełnego wprowadzenia do tego języka dla osób początkujących. Dlatego na chwilę obecną konieczna jest podstawowa wiedza z tego zakresu. Niestety bardzo duża objętość tematu nie daje możliwości szybkiego opracowania całości kursu JS, tak aby był w pełni kompletny. Jeżeli jednak ta tematyka będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród czytelników, na pewno kurs będzie stale uzupełniany o nowe części.

Opublikowana pierwsza część zawiera szczegółowy opis ok. połowy funkcji ze specyfikacji ECMAScript 5.1. Wszystkie są poparte drobiazgowymi przykładami, które wyjaśniają chyba każdy przypadek szczególny użycia funkcji. Nie ma drugiego tak dokładnego opracowania w języku polskim. Gorąco zachęcam do lektury oraz czekam na ewentualne uwagi.
Sławomir Kokłowski