Tworzenie stron WWW

Kurs HTML - darmowe szkolenie: tworzenie stron internetowych

Test przeglądarki
Generatory
2024-04-07 12:11:44
W nowej wersji generatora "Test przeglądarki" pojawiła się dodatkowa sekcja: Media. Znajdują się w niej informacje o wspieranych przez przeglądarkę formatach i kodekach audio/wideo. Informacje te mogą okazać się przydatne, jeśli chcesz osadzić na swojej stronie tego typu materiały, ale wolisz mieć nad nimi większą kontrolę niż w przypadku umieszczenia np. na Youtube. Przed przygotowaniem materiału do publikacji na stronie warto sprawdzić na kilku urządzeniach (np. komputer i smartfon), jakie formaty są wspierane przez popularne przeglądarki. W przeciwnym razie może się okazać, że użytkownicy nie będą w stanie otworzyć takiego pliku.

Innym ważnym elementem tego generatora jest wykrywanie wsparcia dla architektury 32/64 bitowej. Jeżeli generator wskazuje nazwę systemu operacyjnego "Windows", w sekcji "Urządzenie" wyświetla się 64 bity, natomiast w sekcji "Przeglądarka" widnieje 32-bit, oznacza to, że Twoja przeglądarka internetowa może nie działać optymalnie. Poszukaj pliku instalacyjnego odpowiedniego dla architektury 64-bit, a może się okazać, że nagle program zacznie działać płynniej. Uwaga: aby nie utracić zgromadzonych danych (np. zakładek), przed odinstalowaniem dotychczasowej 32-bitowej wersji programu upewnij się, że masz włączoną synchronizację danych albo ręcznie wyeksportuj wybrane dane, aby później zaimportować je w nowej, 64-bitowej wersji przeglądarki, po jej zainstalowaniu.
Sławomir Kokłowski


Test przeglądarki
Generatory
2024-03-27 09:00:14
Teraz, dzięki naszemu narzędziu, możesz jeszcze dokładniej sprawdzić, jak Twoja przeglądarka, system operacyjny i urządzenie są skonfigurowane:
  • Przeglądarka: poznaj nazwę, markę, wersję, język, wsparcie ciasteczek i plików PDF.
  • System operacyjny: sprawdź nazwę i wersję Twojego systemu operacyjnego.
  • Urządzenie: dowiedz się więcej o swoim urządzeniu mobilnym bądź tradycyjnym, pamięci RAM, liczbie rdzeni procesora, architekturze sprzętowej, liczbie bitów i dostępnych funkcjach multimedialnych (mikrofon, kamera, dźwięk).
  • Ekran: sprawdź rozdzielczość, głębię kolorów, orientację ekranu, punkty dotykowe i obsługę multiscreen.
  • Połączenie: zobacz, czy jesteś online, jak szybko działa Twoje połączenie oraz informacje o czasie ping.
  • Bateria: poznaj aktualny poziom naładowania baterii oraz czas do pełnego naładowania/rozładowania.
Sławomir Kokłowski


Generator wykazów HTML
Generatory
2024-03-24 21:59:20
Sprawdź, jak łatwo zbudować profesjonalny wykaz lub numerację z listą punktów i podpunktów.
Sławomir Kokłowski


Generator obramowania CSS
Generatory
2024-03-17 22:14:18
W kilka minut stwórz tekst ujęty w estetyczną ramkę z tłem, obramowaniem, zaokrąglonymi narożnikami, a nawet efektownie wyglądającym cieniem.
Sławomir Kokłowski


Generator tabel HTML
Generatory
2024-03-11 21:56:54
Tworzenie tabel, zwłaszcza zawierających połączone komórki, to jeden z najtrudniejszych elementów języka HTML. Nie musisz się dłużej męczyć. Dzięki specjalnemu generatorowi w kilka minut skonfigurujesz dowolny, nawet najbardziej skomplikowany układ wierszy i kolumn, a także zdefiniujesz estetyczny wygląd poprawiający prezentację treści.
Sławomir Kokłowski


Generator pól formularza
Generatory
2023-12-09 19:12:53
Przy tworzeniu formularza HTML możesz skorzystać ze specjalnego generatora dostępnego w Kursie HTML i CSS. Dzięki niemu w kilka minut skonfigurujesz własne, dopasowane do Twoich wymagań pola formularza. Teraz obsługiwane są wszystkie typy pól HTML5 oraz bardziej zaawansowane możliwości określania wyglądu przy pomocy CSS3.
Sławomir Kokłowski


Przelicznik jednostek CSS
Generatory
2022-12-22 18:30:58
Język CSS oferuje szeroką gamę jednostek. Ręczne przeliczanie wartości pomiędzy nimi może być uciążliwe i narażone na pomyłki. Znacznie szybciej użyć specjalnego generatora.
Sławomir Kokłowski


Tester pliku robots.txt
Generatory
2007-08-04 01:35:25
Jeśli nie masz pewności co do konstrukcji pliku robots.txt, dobrze jest sprawdzić efekt jeszcze przed wprowadzeniem zmian, ponieważ błąd może skutkować niezamierzonym usunięciem z indeksu wyszukiwarek poważnej części serwisu. Tutaj możesz się również przekonać, jak mogą się zachować starsze roboty, które nie w pełni obsługują standard.
Sławomir Kokłowski


Konwerter Windows/Iso
Generatory
2007-06-06 11:42:43
Poprawiony skrypt konwersji WINDOWS-1250 -> ISO-8859-2 i odwrotnie, który przestał działać po niedawnych zmianach w kodowaniu stron Kursu HTML.
Sławomir Kokłowski


AutoSzablon
Generatory
2006-11-19 20:41:08
Przepisany odnowa generator szablonów WWW. Teraz przede wszystkim nie trzeba już sobie wyobrażać, jak będzie wyglądała projektowana strona - można to po prostu zobaczyć, na specjalnym dynamicznym podglądzie w skali 1:1. Ponadto aktualnie generator tworzy kod w pełni poprawny semantycznie, czyli m.in. bez tabelek.
Sławomir Kokłowski