Tworzenie stron WWW

Kurs HTML - darmowe szkolenie: tworzenie stron internetowych

HTML5 / Wyszukiwarka <search>
HTML
2024-05-30 13:26:18
Nowy element HTML5 pozwalający wskazać na stronie formularz wyszukiwania lub filtrowania danych.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Odsyłacze / Blokada indeksowania odsyłaczy
HTML
2023-12-17 12:04:32
Nowy materiał dotyczący atrybutu rel="nofollow". Ta zmiana pozwala na skuteczne zarządzanie odsyłaczami, wpływając jednocześnie na aspekty bezpieczeństwa, reputacji oraz optymalizacji SEO. W ramach aktualizacji omówimy różne przypadki, w których zastosowanie atrybutu rel="nofollow" może mieć kluczowe znaczenie dla naszego serwisu - takie jak: linkowanie do stron z odpowiednimi treściami, ochrona marki, konkurencyjne witryny czy unikanie nieuczciwych praktyk SEO.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Nagłówek i treść / Dokumenty prawne
HTML
2023-11-26 16:27:01
W jaki sposób wskazać licencję odnoszącą się do aktualnej strony? Jak oznaczyć prawa autorskie zdjęć umieszczonych w dokumencie? Gdzie podawać dokument opisujący przetwarzanie danych osobowych (RODO, GDPR)? Jak wskazać regulamin serwisu?
Sławomir Kokłowski

Komentarze
HTML5 / Pytania i odpowiedzi
HTML
2023-08-06 23:06:13
"HTML5" jest już kolejnym rozdziałem, w którym ostatnio zostały opublikowane najczęściej zadawane pytania wraz ze zwięzłymi odpowiedziami oraz często od razu gotowym do użycia przykładowym kodem HTML. Pytania te zostały opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład czy wiesz:
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Formularze / Pytania i odpowiedzi
HTML
2023-07-23 17:44:50
Dzisiaj również w rozdziale pt. "Formularze" pojawiły się najczęściej zadawane pytania wraz ze zwięzłymi odpowiedziami oraz często od razu gotowym do użycia przykładowym kodem HTML. Pytania te zostały opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład czy wiesz, jak zrobić pole numeryczne w HTML, jaki atrybut ustala szerokość pola tekstowego, jak zrobić przyciski w HTML albo czym się różni wyczyszczenie danych od zresetowania formularza?
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Pytania i odpowiedzi
HTML
2023-07-01 17:38:00
W kolejnych rozdziałach Kursu HTML zostały dodane sekcje pt. "Pytania i odpowiedzi". Zostały one opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład, czy wiesz: To tylko niektóre z pytań, na które znajdziecie odpowiedzi w sekcjach "Pytania i odpowiedzi". Ale jest tam znacznie więcej!
Sławomir Kokłowski


Tekst / Pytania i odpowiedzi
HTML
2023-06-18 21:13:00
Teraz również w rozdziale pt. "Tekst" pojawiły się najczęściej zadawane pytania wraz ze zwięzłymi odpowiedziami oraz często od razu gotowym do użycia przykładowym kodem HTML. Pytania te zostały opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład czy wiesz, czym się różni STRONG od B, jak zrobić indeks górny i dolny jednocześnie albo co to znaczy, że HTML jest semantyczny?
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Nagłówek i treść / Nawigacja
HTML
2023-06-11 22:07:30
Dzisiaj został dodany poszerzony opis precyzujący, czym są poszczególne punkty nawigacyjne w serwisie i jak ich używać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przynajmniej dwa z tych poleceń są używane przez wyszukiwarkę Google, aby lepiej dopasować wyniki do urządzenia i języka ustawionego w przeglądarce użytkownika.
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Nagłówek i treść / Pytania i odpowiedzi
HTML
2023-06-10 20:17:48
Teraz w poszczególnych podrozdziałach "Nagłówek i treść" została dodana specjalna sekcja "Pytania i odpowiedzi", w której pojawiają się najczęściej zadawane pytania wraz ze zwięzłymi odpowiedziami oraz często od razu gotowym do użycia przykładowym kodem HTML. Pytania te zostały opracowane na podstawie wyszukiwarki Google, więc oddają prawdziwe problemy, na jakie napotykają webmasterzy podczas tworzenia stron internetowych. Na przykład, czy wiesz jak to jest, że wyszukiwarki internetowe potrafią błyskawicznie podać wyniki z całego Internetu albo jak ustawić automatyczne odświeżanie strony?
Sławomir Kokłowski

Komentarze
Roboty
HTML
2023-06-04 17:44:42
Chcesz, by Twoja strona była wyżej w wynikach wyszukiwania Google? A kto by nie chciał ;-) W osiągnięciu tego celu mogą Ci pomóc nowe informacje dodane do rozdziału o robotach internetowych:
  • Dowiedz się, do czego służą dodatkowe niestandardowe dyrektywy: max-snippet, nositelinkssearchbox, indexifembedded, unavailable_after, max-image-preview, max-video-preview.
  • Poznaj dodatkowe możliwości oznaczania odsyłaczy na stronie: ugc, sponsored.
  • Zablokuj pojawianie się w wynikach wyszukiwania tylko wybranych fragmentów treści, a nie całej strony: data-nosnippet.
Sławomir Kokłowski

Komentarze