Przejdź do treści

Skrypty / AutoIFRAME

Dlaczego to nie działa?

Przedstawiony tutaj skrypt był testowany w kilkunastu wersjach różnych przeglądarek - w tym we wszystkich najpopularniejszych: Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Opera. Jeżeli skrypt nie działa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że został nieprawidłowo wstawiony na stronę:

  1. Czy na stronie nadrzędnej znajduje się ramka <iframe>...</iframe> z odpowiednim atrybutem id="..."? Czy wartość tego atrybutu jest taka sama, jak w skrypcie (domyślnie "autoiframe")? A może identyfikator zawiera nieprawidłowe znaki, jak np. spacje lub polskie litery?
  2. Czy na wszystkich podstronach wczytywanych do ramki <iframe>...</iframe> zostało umieszczone w nagłówku odwołanie do pliku skryptu autoiframe.js? Czy odwołanie aby nie zostało wstawione w miejscu innym niż nagłówek dokumentu (<head>...</head>)?
  3. Czy w tym samym katalogu co podstrony znajduje się plik autoiframe.js z zawartością skryptu? Czy plik nie został nazwany przypadkiem Autoiframe.JS (wielkość liter ma znaczenie!) itp.?
  4. Czy zawartość wszystkich skryptów została skopiowana w trybie prostym? Niektóre edytory razem z kopiowanym kodem wklejają formatowanie tekstu. Aby temu zapobiec, wklej najpierw kod do programu Notatnik, a następnie zaznacz i ponownie skopiuj.
  5. Czy podstrony nie znajdują się przypadkiem w innej domenie (mają inny początek adresu po http://...) niż strona główna, na której znajduje się ramka <iframe>...</iframe>? Może to mieć miejsce, jeżeli np. korzystasz z darmowych komponentów księgi gości, forum itp., które wczytujesz do ramki AutoIFRAME. Niestety w takim przypadku skrypt nie będzie działał i nie ma na to rady 🙁

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook