Przejdź do treści

Informacje / Kontakt

Uwaga: Jeżeli nie masz zamiaru zadać pytania związanego z napotkanymi problemami dotyczącymi tworzenia stron WWW, skieruj się od razu na koniec tej strony - znajdziesz tam mój adres e-mail...


Skoro to czytasz, znaczy że jednak masz problem i chcesz się z nim zwrócić do mnie. Niestety liczba listów e-mail, dotyczących problemów z tworzeniem stron WWW, która codziennie do mnie trafia, przekracza moje możliwości udzielenia na nie odpowiedzi. Każdy taki problem wymaga odrębnego rozpatrzenia. Zajmuje to na tyle dużo czasu, że skutecznie wstrzymywało np. dalszy rozwój Kursu HTML i CSS. W związku z tym niestety zostałem zmuszony ustalić pewne reguły dotyczące korespondencji.

PROSZĘ MI WYBACZYĆ, ALE NIE ODPOWIADAM ZA POŚREDNICTWEM E-MAIL ANI TYM BARDZIEJ KOMUNIKATORÓW INTERNETOWYCH NA ŻADNE PYTANIA DOTYCZĄCE PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z TWORZENIEM STRON WWW.
Niestety wszystkie tego typu listy i wiadomości pozostaną bez odpowiedzi.

Bardzo chętnie natomiast czekam na listy z uwagami, propozycjami rozwoju i informacjami o ewentualnych błędach znalezionych w Kursie HTML i CSS. Nie obiecuję, że odpowiem na każdy taki list lub od razu zareaguję, ale postaram się każdy uważnie przeczytać, gdy tylko wolny czas mi na to pozwoli.

Podane reguły dotyczące korespondencji nie oznaczają jednak, że pozostawiam czytelnika bez żadnej pomocy! Zdecydowana większość odpowiedzi na listy, które były do mnie adresowane, sprowadzała się jedynie do wskazania rozdziału w kursie, gdzie została już wcześniej szczegółowo opisana odpowiedź na poruszony problem. Uwierz, naprawdę jest niewiele zagadnień dotyczących tworzenia stron WWW, które w ogóle nie zostałyby opisane w tym kursie. Doskonale rozumiem, że pozornie łatwiej jest przeczytać jeden rozdział i od razu pisać z pytaniami, ale w rzeczywistości ma to przynajmniej jedną bardzo poważną wadę: samodzielne odszukiwanie odpowiedzi zajmuje zwykle najwyżej kilka minut, podczas gdy czekanie na odpowiedź - na pewno znacznie więcej. Jest wiele sposobów uzyskania odpowiedzi na swoje pytania i to znacznie szybszych niż kontakt e-mail.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Skorzystaj ze specjalnie przegotowanej listy, najczęściej zadawanych pytań - FAQ. Bardzo możliwe, że Twoje pytanie - wraz z wyczerpującą odpowiedzią - już tam się znajduje.

Indeks haseł (skorowidz)

Skrupulatnie przygotowywany przez wiele lat indeks haseł (skorowidz), zawiera wszystkie ważne zagadnienia, występujące w całym kursie. Przeszukanie tego indeksu na pewno będzie trwało krócej, niż zredagowanie treści listu e-mail z Twoim pytaniem.

Szukaj w indeksie

Jeżeli indeks haseł nie pomaga bezpośrednio odnaleźć interesujących Cię informacji, użyj wyszukiwarki.

Szukaj w serwisie

Gdy i to nie poskutkuje, możesz przeszukać pełnotekstowo cały Kurs HTML i CSS online, za pomocą wyszukiwarki Google.

Szukaj w Internecie

Nie na samym Kursie HTML kończy się webmasterski świat ;-) Prawdopodobnie wszystko, co kiedykolwiek wymyśliła ludzkość, można znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google. Dlaczego by nie wykorzystać tego, do szybkiego rozwiązania Twojego problemu?

Forum dyskusyjne

Wreszcie, jeśli w żaden sposób nie potrafisz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu, możesz zadać pytanie na specjalnie do tego stworzonym forum dyskusyjnym. Dzięki podziale na kategorie, względnie łatwo jest dotrzeć do właściwych informacji. Wraz z moderatorami wkładamy naprawdę dużo pracy, aby było to miejsce, gdzie nie trzeba się przedzierać przez gąszcz śmieci, zanim dotrze się do tego, o co naprawdę chodziło. Co bardzo ważne, niemal o każdej porze przebywa tam przynajmniej kilku użytkowników, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem, co znowu na pewno odbędzie się szybciej, niż czekanie na zwrotny e-mail z odpowiedzią, który nie wiadomo kiedy nadejdzie. Jako miły "skutek uboczny" dyskusji na forum, możesz poznać naprawdę ciekawych ludzi, nawiązać nowe znajomości i rozwijać swoje zainteresowania aktywnie uczestnicząc w dyskusjach niekoniecznie tylko na tematy webmasterskie :-)

Jedyne o co Cię tylko proszę, zanim zapytasz, sprawdź czy ktoś wcześniej już tego nie zrobił z identycznym problemem jak Twój. Gdy okaże się, że "temat był wcześniej wielokrotnie omawiany", nie tylko nie otrzymasz odpowiedzi, ale możesz zrazić do siebie innych użytkowników forum, co może utrudnić Ci w przyszłości otrzymanie szybkiej odpowiedzi na inne pytania.

Ostatnia deska ratunku

Jeżeli mimo wszystko nie udało Ci się znaleźć rozwiązania Twojego problemu, może przyczyna tkwi gdzie indziej. Czy na pewno wszystkie rozdziały Kursu HTML i CSS zostały przez Ciebie przeczytane po kolei i ze zrozumieniem? Jeśli nie, to spróbuj wrócić do lektury. Wiem, że to musi dłużej potrwać, ale zaręczam Ci, że trud na pewno się opłaci! Mając tylko zdawkową wiedzę, nie zdajesz sobie nawet sprawy z bardziej zaawansowanych możliwości, dzięki którym Twoja strona internetowa byłaby znacznie lepsza niż teraz. Po prostu mając większą wiedzę, zadaje się ważniejsze pytania i lepiej można wykorzystać otrzymaną odpowiedź.


Jeżeli chcesz do mnie napisać, proponuję zwracać się do mnie na "Ty" (bez względu na Twój wiek) - sądzę, że nie zasłużyłem sobie na tytuły szlacheckie :-)

Facebook