Przejdź do treści

Skrypty / Wykaz skryptów

Skrypty w kursie

Ochrona adresu e-mail
Zabezpieczenie naszego adresu e-mail przed robotami sieciowymi, czyli specjalnymi programami, które automatycznie gromadzą adresy pocztowe umieszczone na stronach WWW, a później używają ich do rozsyłania spamu.
Wczytanie stron do dwóch ramek
Załadowanie dwóch (lub więcej) ramek jednocześnie, po kliknięciu pojedynczego odsyłacza.
Ostrzeżenie przed ramką
Ostrzeżenie, że dana strona wchodzi w skład struktury ramek i aby zobaczyć pełny kontekst (spis treści), użytkownik powinien udać się na stronę główną. W innym wariancie skrypt automatycznie wczytuje stronę główną i ustawia podstronę, spod której wchodził użytkownik.
Sprawdzenie pól formularza
Sprawdzenie przed wysłaniem formularza pocztowego, czy wszystkie pola zostały wypełnione przez użytkownika.
Strona na hasło
Jeżeli nie chcesz, aby wszystkie informacje na Twojej stronie były publicznie dostępne, możesz zabezpieczyć wybrane podstrony hasłem. Prezentowany skrypt jest niezwykle prosty do wprowadzenia, ale jednocześnie bardzo skuteczny.
Dynamiczne blokowanie pól formularza
Blokowanie/odblokowywanie albo ukrywanie/wyświetlanie jednego lub kilku pól formularza dopiero po wcześniejszym wybraniu przez użytkownika określonej opcji. Funkcja niezwykle przydatna przy bardziej skomplikowanych formularzach.
Potwierdzenie wyczyszczenia formularza
Wyeliminowanie możliwości pomyłkowego naciśnięcia przycisku "reset" w formularzu (czyszczącego wszystkie dane), dzięki potwierdzeniu zamiaru użytkownika.
Usunięcie polskich znaków z formularza
Usunięcie polskich znaków z formularza pocztowego, a przez to uniknięcie błędnego ich zakodowania.
Alternatywny sposób wysłania formularza
Sposób na ominięcie błędu pojawiającego w niektórych wersjach systemu operacyjnego, powodującego, że zamiast wysłania formularza, otwiera się program pocztowy z pustą wiadomością.

★★★★★ 5/5 (129)

Czytaj dalej

Aby kontynuować kurs przejdź do poprzedniego lub następnego artykułu:

Facebook