Przejdź do treści

Skrypty / Wykaz skryptów

Pozostałe skrypty

Ulubione i startowa
Automatyczne dodanie strony do ulubionych i ustawienie jako startowej w przeglądarce użytkownika.
Aktywne przyciski
Przyciski które zmieniają wygląd, po wskazaniu ich myszką (przydatne przy tworzeniu menu).
Data aktualizacji strony
Automatyczne wyświetlenie daty ostatniej aktualizacji strony.
Aktualna data
Wyświetlenie na stronie aktualnej daty.
Nowość
Sygnalizowanie nowości bezpośrednio w spisie treści lub na każdej ze stron, poprzez wyświetlenie specjalnego obrazka albo napisu.
System newsów
Automatyczny system wiadomości na stronie WWW, które są wyświetlane tylko przez określony czas. Skrypt posiada masę opcji konfiguracyjnych i atrakcyjny wygląd, a przy tym jest bardzo elastyczny w zastosowaniu.
Nowe okno
Automatyczne otwarcie nowego okna zaraz po załadowaniu strony albo po kliknięciu w link. Możliwe jest określenie wyglądu nowego okna (rozmiary, paski menu, narzędzi, stanu itd.).
[Generator]
Galeria zdjec
Umieszczenie na stronie kolekcji zdjęć z możliwością podglądu pełnowymiarowych obrazków, po kliknięciu ich miniaturki. Dostępna również wersja skryptu z "blokadą" zapisywania zdjęć z galerii.
Przeglądarka zdjęć
Przeglądanie wprost na stronie serii zdjęć. Ponieważ jednocześnie pokazywane jest tylko jedno zdjęcie, oszczędzamy miejsce i nie wczytujemy niepotrzebnych obrazów. Przeglądarka posiada również tryb automatycznego pokazu slajdów.
Losowy element
Wyświetlenie na stronie losowego tekstu lub obrazka.
Ochrona strony WWW
Zespół metod utrudniających osobom niepowołanym kradzież treści, obrazów i innych elementów naszej strony: blokada prawego klawisza myszki, zaznaczania i kopiowania tekstu, przeciągania elementów strony, drukowania, cache'owania strony, zapisywania i drukowania zdjęć oraz blokada klawisza Print Screen (prosty zrzut ekranu).
Migotanie tekstu
Migający tekst, który działa nie tylko w Netscapie.
Automatyczna wysokość ramki IFRAME
Automatyczne dopasowanie wysokości ramki IFRAME do długości treści strony wczytanej do niej.
Wyszukiwarka
Wstawienie na własną stronę wyszukiwarki, która pozwala przeszukiwać cały Internet lub/i tylko Twój serwis.
Indeks (skorowidz)/wyszukiwarka
Automatyczny skorowidz tematyczny, pozwalający użytkownikowi błyskawicznie odszukać interesujący go temat. Ponadto sposób na wstawienie na stronę własnej wyszukiwarki.
Rozwijane menu
Rozwijane menu, zajmujące tylko jedną linijkę tekstu, z którego można wybierać strony do wczytania.
Menu rozwijane/otwierane
System wielopoziomowego menu z odsyłaczami które rozwijają lub otwierają się po kliknięciu albo wskazaniu myszką. Skrypt wyróżnia się bogatymi możliwościami konfiguracyjnymi oraz bardzo prostym sposobem osadzenia na stronie i oczywiście nie powoduje żadnych problemów w przeglądarkach, które nie obsługują JavaScript. Posiada system automatycznego wykrywania aktualnie załadowanej strony (bieżąca gałąź na starcie jest zawsze rozwinięta).
Menu drzewiaste
Rozbudowany system menu o strukturze drzewiastej, którego gałęzie rozwijają się po kliknięciu myszką folderów znajdujących się na liście. Zasada działania jest znana z wielu interfejsów np. selektorów plików. Znacznie ułatwia tworzenie funkcjonalnej i eleganckiej nawigacji w serwisie o złożonej strukturze. Skrypt wyróżnia się uniwersalnością (nie powoduje problemów w przeglądarkach, które nie radzą sobie z obsługą skryptów), wygodnym sposobem wstawiania na stronę (konieczna ingerencja w kod JavaScript jest sprowadzona do absolutnego minimum) oraz systemem automatycznego wykrywania aktualnie załadowanej strony (bieżąca gałąź na starcie jest zawsze rozwinięta).
Skórki
System skórek (skins), dający możliwość udostępnienia użytkownikom gotowego zestawu szablonów, których wybór spowoduje zmianę wyglądu serwisu. Chociaż sam skrypt daje ogromne możliwości dopasowania witryny do oczekiwań internautów, to jego zastosowanie jest zadziwiająco proste.
Facebook