Przejdź do treści

Skrypty / Wykaz generatorów - Skrypty

Generator stron WWW
Prosty skrypt pozwalający szybko przetestować działanie znaczników HTML.
Generator szablonów WWW
Nie potrafisz zbudować profesjonalnie wyglądającej struktury strony? Nie radzisz sobie z tabelkami? Otwórz ten generator i pozwól, aby wszystko zrobił za Ciebie. Tworzenie szablonów WWW jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie!
Generator META i BODY
Bardzo obszerny kreator sekcji META i BODY do automatycznego tworzenia dokumentów HTML. Pozwala np. zmienić kolor suwaków strony. Posiada szereg unikalnych funkcji, niedostępnych nawet w programach komercyjnych!
Konwerter HTML/tekst
Narzędzie pomocne w przypadku, kiedy chcemy wyświetlić na stronie WWW kod źródłowy HTML (w normalnych warunkach nie można tego zrobić, ponieważ znaczniki nie pojawiają się na ekranie). Dodatkowo zawiera opcje inteligentnego trybu preformatowanego, dzięki któremu nie trzeba wstawiać utworzonego kodu do znacznika <pre>...</pre>, a więc w większości przypadków nie pojawi się problem "długich linijek", które nie mieszczą się w szerokości okna przeglądarki przez co psują estetykę strony.
Generator kolorów
Wyświetla próbkę podanego koloru oraz pokazuje jego odcienie.
Generator odcieni kolorów
Umożliwia wybór gotowej próbki koloru z bogatej palety barw, aby wyświetlić pełną gamę jego odcieni: od najciemniejszego do najjaśniejszego.
Tester kolorów
Zaawansowany generator kolorów z możliwością przetestowania komponowania się barw tekstu i tła strony oraz automatyczną konwersją DEC -> HEX i odwrotnie.
Generator emotikon (emoji)
Emoji to specjalne piktogramy graficzne, które możemy wstawić w zwykłym tekście. Szczególnym rodzajem tego typu ikon są graficzne emotikony pozwalające wyrażać emocje w tekście komputerowym. Dzięki temu generatorowi możesz szybko wyszukać dowolną ikonę emoji w bazie grubo ponad tysiąca piktogramów.
Generator okien
Automatyczne generowanie kodu potrzebnego do otworzenia okna JavaScript (np. pop-up), w którym można ustalić rozmiary, pozycję oraz możliwość ukrycia pasków narzędzi itp.
Generator pól formularza
Totalna zmiana wyglądu pól formularza, a wszystko całkowicie automatycznie.
Tester pliku robots.txt
Jeśli nie masz pewności co do konstrukcji pliku robots.txt, dobrze jest sprawdzić efekt jeszcze przed wprowadzeniem zmian, ponieważ błąd może skutkować niezamierzonym usunięciem z indeksu wyszukiwarek poważnej części serwisu. Tutaj możesz się również przekonać, jak mogą się zachować starsze roboty, które nie w pełni obsługują standard.
Generator gradientów CSS
Już nie musisz korzystać z żadnego edytora graficznego, aby wstawić na swoją stronę tło z kolorowymi gradientami. Teraz możesz błyskawicznie skomponować nawet najbardziej złożony efekt.
Unicode
Wszystkie (65536) znaki systemu Unicode.
Test przeglądarki
Skrypt wyświetla szczegółowe informacje dotyczące używanej przeglądarki internetowej. Może być przydatny programistom (w celu sprawdzenia obsługiwanych funkcji) oraz zwykłym użytkownikom (np. informacje o zainstalowanych wtyczkach).
Facebook