Przejdź do treści

HTML / Znaki specjalne HTML

Emotikony (emoji)

Wstęp

Emoji to specjalny rodzaj znaku przedstawiający piktogram graficzny. Mimo iż często wygląda jak ikona obrazkowa, to tak naprawdę można go wstawić w zasadzie wszędzie tam, gdzie wpisuje się zwykły tekst. Może to być np. okno rozmowy większości komunikatorów internetowych albo dodawania nowej wiadomości w zasadzie w dowolnym serwisie społecznościowym.

Emotikona to specjalny ideogram służący do wyrażania emocji w tekście komputerowym. Przyjęło się stosować pewne kombinacje znaków, które można wpisać z każdej klawiatury, które po obróceniu ekranu na bok mają symbolizować wygląd twarzy z zarysowanym określonym nastrojem - np.: ":-)" (uśmiech). W skład emoji wchodzą specjalne graficzne emotikony - np.: 🙂. Dzięki nim możemy wyrazić znacznie więcej rodzajów emocji, niż to jest możliwe przy pomocy emotikon tekstowych.

W dalszej części tego rozdziału znajdziesz listę wszystkich ikon emoji podzieloną na kategorie:

Możesz również szybko wyszukać dowolną ikonę emoji używając w tym celu specjalnego generatora, który jest załączony poniżej.

Generator emotikon (emoji)

Zacznij wpisywać tekst, aby wyszukać ikonę emoji:

Możesz wskazać odszukaną ikonę myszką, aby zobaczyć jej opis. Pod ikonami znajdują się odpowiadające im kody numeryczne znaków, które możesz wkleić bezpośrednio w źródło dokumentu HTML. Możesz również zaznaczyć wybraną ikonę myszką, a następnie skopiować ją do schowka.

Źródło: Unicode Character Database

Facebook