Przejdź do treści

CSS dla zielonych - CSS

Zaczynamy kurs CSS!

Czy projektowanie wyglądu stron internetowych naprawdę jest tak trudne, jak mówią?

Zapewne znasz już podstawy języka HTML - jeśli nie, zapraszam najpierw do lektury rozdziału: HTML dla zielonych.

Skoro nadal czytasz, zapewne oznacza to, że potrafisz stworzyć przynajmniej prostą stronę internetową zawierającą tekst, obrazki i odsyłacze. Chociaż treść jest najważniejszym elementem każdej strony WWW, to przecież wygląd też się liczy. I właśnie do tego służy język CSS (Kaskadowe Arkusze Stylów). Zapamiętaj prostą zasadę: treść wraz ze znacznikami wprowadza się na stronę internetową za pomocą języka HTML, a następnie dzięki CSS można zmienić jej wygląd. Dlatego właśnie znajomość obu tych języków - HTML i CSS - jest kluczowa, aby zbudować profesjonalną stronę WWW. Jeśli jeszcze nie masz pewności, czy warto się uczyć języka CSS, zobacz rozdział: Dlaczego warto używać CSS?.

Jeśli język CSS jest dla Ciebie "czarną magią" i wydaje Ci się, że arkusz CSS (miejsce gdzie określa się wygląd strony) jest jakimś tajemniczym i bardzo skomplikowanym dokumentem, to się mylisz. Zaprojektowanie wyglądu strony internetowej jest prostsze niż Ci się wydaje. Zatem nie trać już czasu na wymówki typu: Ja się niczego nie nauczę! i tym podobne, bo to nieprawda. Zacznij już lepiej czytać.

Mam tylko jedną prośbę: postaraj się przeczytać w miarę uważnie i po kolei całą treść na tej stronie. Jeśli pominiesz jakiś punkt lub przeczytasz go zbyt pobieżnie, może to spowodować, że nie zrozumiesz następnych.

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook