Przejdź do treści

Selektory pseudoelementów - CSS

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz wykaz najczęściej zadawanych pytań z tego rozdziału wraz ze zwięzłymi odpowiedziami i gotowymi do użycia przykładami kodu CSS. Aby sprawdzić bardziej szczegółowy opis, kliknij odnośnik "Zobacz więcej..." pod wybraną odpowiedzią.

W jaki sposób wygenerować dynamicznie tekst przed określonym elementem?

Co robi :BEFORE?

Pseudoelement :before w CSS służy do wstawiania treści przed zawartością wybranego elementu. Jest to technika wykorzystywana do dodawania dekoracji, ikon lub innych elementów graficznych przed treścią elementu.

Zobacz więcej...

Co to jest "before" po polsku?

Słowo "before" po polsku oznacza "przed".

Zobacz więcej...

W jaki sposób kontrolować wygląd cudzysłowów? Jak powinno się wpisywać cytaty zagnieżdżone w języku polskim?

Jak zrobić cudzysłów HTML?

Prosty cudzysłów w kodzie HTML można zrobić za pomocą encji znakowej " lub poprzez wpisanie znaku cudzysłowu bezpośrednio w kodzie: ".

Zobacz więcej...

Jak zrobić cudzysłów w cudzysłowie?

Aby umieścić cudzysłów wewnątrz innego cudzysłowu, można użyć różnych kombinacji cudzysłowów. Na przykład: „To jest »cytat« w cudzysłowie” albo "To jest 'cytat' w cudzysłowie".

Zobacz więcej...

Jak wygląda polski cudzysłów?

Polski cudzysłów ma postać dwóch przeciwnie skierowanych podwójnych apostrofów: „...”. W kodzie HTML możesz użyć następujących znaków specjalnych: „...”.

Zobacz więcej...

Czy na końcu cytatu stawiamy kropkę?

Kropka kończąca cytat stawiana jest po zamknięciu cudzysłowu, na przykład: „To jest przykład cytatu”.

Zobacz więcej...

Jak zaznaczyć przerwę w cytacie?

Przerwę w cytacie zaznacza się przy użyciu znaku wielokropka (w kodzie HTML można użyć: …) albo po prostu trzech kropek wstawionych w nawiasie kwadratowym bądź okrągłym: „To jest przykład […] przerwy”.

Zobacz więcej...

Jak nazywa się pojedynczy cudzysłów?

Pojedynczy cudzysłów nazywa się apostrof.

Zobacz więcej...

Czy tytuły rozdziałów piszemy w cudzysłowie?

Tytuły rozdziałów, książek lub publikacji zazwyczaj piszemy kursywą (tekstem pochylonym) albo w cudzysłowie, aby wizulanie je wyróżnić. Wybór zależy od konwencji stylistycznej i preferencji.

Zobacz więcej...

Jak zrobić cudzysłów ostrokątny?

Pojedynczy cudzysłów ostrokątny można uzyskać w kodzie HTML za pomocą encji znakowej ‹ () i › (). Natomiast aby uzyskać podwójny cudzysłów ostrokątny, wystarczy wpisać: « («) i » (»). W języku polskim kombinacji znaków »...« używa się, gdy występuje cudzysłów w cudzysłowie. Natomiast zapis «...» stosuje się do wskazania znaczeń w słownikach i opracowaniach naukowych.

Zobacz więcej...

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook