Przejdź do treści

HTML / Promocja strony WWW

Jak otworzyć okienko reklamowe?

Ta forma reklamy była zdecydowanie najmniej lubiana przez czytelników stron WWW. Powoduje ona wyświetlenie przy wchodzeniu na naszą stronę dodatkowego okienka reklamowego (typu pop-up lub pop-under). Istniały nawet systemy wymiany takich okienek - podobnie jak bannerów. Chociaż taka reklama wydaje się bardzo skuteczna, bo użytkownik nie musi klikać w żaden banner, a strona i tak się otwiera, to taktyka ta nie zawsze jest dobra. Czytelnicy po otwarciu takiego okna zwykle od razu je zamykają - zatem właściwie nie wiadomo ile razy nasza strona została tylko otwarta, a ile razy ktoś się nią rzeczywiście zainteresował. Poza tym wielu internautów ma zainstalowane specjalne programy blokujące okienka pop-up. Zatem ta forma reklamy jest bardzo niebezpieczna i może czasem przynieść więcej szkód niż korzyści (zniechęcenie dotychczasowych czytelników serwisu, którzy przestaną nas odwiedzać), dlatego dobrze rozważ, czy rzeczywiście Ci się to opłaca.

Właśnie ze względu na tę uciążliwość, aktualnie prawie wszystkie przeglądarki internetowe potrafią automatycznie blokować wyskakujące okna pop-up i pop-under. Trwale zmniejszyło to popularność tej formy reklamowej. Obecnie jest ona niezmiernie rzadka (skoro i tak prawie nigdy nie działa), a wielu nowych użytkowników może wręcz nie zdawać sobie sprawy, że kiedyś okna pop-up były prawdziwą zmorą dla internautów.

★★★☆☆ 3/5 (5)

Czytaj dalej

Aby kontynuować kurs przejdź do poprzedniego lub następnego artykułu:

Zobacz także

 • Skrypty
  Nowe okno / Jedno okno

  Jak otworzyć dodatkowe okienko przy wchodzeniu na stronę (pop-up lub pop-under)? Jak otworzyć okno pod spodem strony (pop-under)? Jak otworzyć okno o zmienionych rozmiarach? Jak otworzyć okno bez pasków menu, narzędzi czy statusu?

 • HTML
  Nagłówek i treść / Skalowanie <META viewport>

  W jaki sposób przeskalować rozmiar strony WWW? Jak przygotować stronę RWD (Responsive Web Design)?

 • HTML
  Widżety / Wstęp

  Jak wstawić na swojej stronie widżet (widget) - np. filmik z YouTube'a albo post z Facebooka czy Twittera?

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook