Przejdź do treści

HTML / I co dalej...

Jak wprowadzić stronę do Internetu

Jak wprowadzić swoją stronę do Internetu (zupełnie za darmo)?

Stronę WWW tworzymy po to, aby opublikować ją w Internecie. Jak to zrobić? Bardzo prosto...

Aby opublikować swoją stronę w Internecie, Twój komputer nie musi być przez cały czas podłączony do sieci ani nie musi być ciągle włączony, ponieważ strona będzie znajdowała się na dysku komputera-serwera, a nie na Twoim. Jedyne co musisz zrobić, to wysłać swoją stronę na serwer.

Aby zapewnić sobie miejsce na stronę na jakimś serwerze, możesz wykupić konto w dowolnej firmie zapewniającej tzw. hosting WWW. W tej chwili istnieje w Polsce wiele tego typu firm, które oferują swoje produkty nawet za kilka złotych miesięcznie oraz wygodne formy płatności, np. za pomocą specjalnej wiadomości SMS. Jest to przydatne dla twórców stron komercyjnych, którym zależy przede wszystkim na prestiżu. Wykupując tego typu konto, powinniśmy jednak zwrócić baczną uwagę, czy mamy do czynienia z firmą godną zaufania. Może trudno w to uwierzyć, ale często zdarza się, że usługi hostingu oferują często (bezprawnie) ludzie, którzy nierzadko nie osiągnęli nawet jeszcze pełnoletności (np. 15-latkowie). Dlatego właśnie podczas sprawdzania oferty płatnych firm hostingowych, zawsze najpierw starajmy się odnaleźć jakieś dane kontaktowe. Jeżeli są to tylko adres e-mail i numer jakiegoś komunikatora internetowego, raczej nie warto zaprzątać sobie głowy takim hostingiem. Legalnie działająca firma powinna obowiązkowo podać dokładne dane kontaktowe do tradycyjnej korespondencji, numer NIP oraz REGON.

Jeśli chcesz opublikować niekomercyjną stronę WWW, radzę skorzystać raczej z usług jednej z wielu firm, oferujących miejsce na swoim serwerze zupełnie za darmo. Poniżej znajdziesz listę takich właśnie serwerów. Po dokładniejszym zapoznaniu się z poniższymi informacjami, wskazane byłoby samodzielne sprawdzenie wybranych, ponieważ oferta może się oczywiście zmieniać. Przeczytaj dokładnie przede wszystkim regulamin, żeby nie trafić na jakiś "haczyk"!
Trzeba przy tym zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie darmowe konta WWW mają pewne ograniczenia, a jednym z najdokuczliwszych są reklamy, zwykle dołączane do strony automatycznie. Może to być zwykły banner, zbiór linków, ogłoszenia, animowana reklama wyświetlająca się przez kilka sekund ponad właściwą treścią strony, czy wreszcie wyskakujące okienka reklamowe.

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook