Przejdź do treści

HTML dla zielonych - HTML

Gotowiec HTML

Potrzebujesz na jutro gotowej, profesjonalnie wyglądającej strony HTML (gotowiec) i to zupełnie za darmo?

Istnieje sposób na zrobienie profesjonalnie wyglądającej strony internetowej nawet bez dużego doświadczenia - są to szablony WWW (gotowce). Wiele serwisów internetowych oferuje darmowo gotowe projekty graficzne witryn. Zawierają one całą strukturę dokumentu oraz wszystkie potrzebne grafiki. Jedyne co trzeba zrobić samodzielnie, to uzupełnić szablon własnym tekstem w odpowiednich miejscach. Jeśli nie masz zatem pomysłu na projekt graficzny swojego serwisu, radzę poszukać ciekawego szablonu w sieci. Dzięki temu Twoja strona na pewno nie będzie "straszyła" internautów 😉

Jeżeli nie chcesz korzystać z gotowych rozwiązań, przy tworzeniu własnego szablonu WWW pomoże Ci generator zamieszczony tutaj. Dzięki niemu w kilka minut skonfigurujesz własny, dopasowany do Twoich wymagań szablon HTML.

Jednak nawet jeśli zdecydujesz się skorzystać z gotowego szablonu WWW, nadal zapewne będziesz chcieć wstawić na swojej stronie zdjęcia, odnośniki czy choćby pogrubić tekst albo poukładać go w osobne akapity bądź po prostu przenieść do nowej linii (w języku HTML klawisz Enter "nie działa"). Informacje jak to zrobić i wiele więcej są oczywiście zawarte w tym rozdziale.

Darmowe szablony WWW (gotowce) do pobrania

Gotowce w postaci darmowych szablonów WWW możesz pobrać w serwisach:

Przy wyborze gotowego szablonu warto zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Niektóre szablony wyglądają nawet bardzo dobrze, ale są tak przeładowane grafiką, że wczytywanie takiej strony może potrwać bardzo długo. Dodatkowo szczególnie jeśli korzystasz z obcojęzycznych szablonów, należy sprawdzić sposób kodowania znaków. W nagłówku każdej strony HTML musi znajdować się linijka:

<meta charset="utf-8">

(zobacz: Ramy dokumentu). Brak podobnej linijki w nagłówku strony albo istniejące wpisy typu:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">

są poważnym błędem, który spowoduje niepoprawne wyświetlanie polskich znaków w przeglądarce!

Komentarze

Zobacz więcej komentarzy

Facebook